РЕВИЈА НАРОДНИХ НОШЊИ: Манифестација у Багљашу у петак од 18 часова
АСОЦИЈАЦИЈА за развој Багљаш, којој је градска управа у Зрењанину одобрила пројекат Модна ревија одевних предмета са мотивима традиционалних старих заната, званично ће га промовисати ревијом народних ношњи, које су израдили чланови, уз помоћ колега из Културног центра Светозар Марковић из Зрењанина.
Фото: Асоцијација за развој Багљаш
Ревија живописних ношњи одржаће се у петак, 27. маја, у 18 часова, на платоу испред Месне заједнице у насељу Багљаш у Зрењанину.
- Ношње су израђене у сарадњи са стручњацима Музеја у Зрењанину и верне су копије оригиналних ношњи - поручују из Асоцијације за развој, уз напомену да су кроз пројекат желели да покажу како се на најлепши начин чува културна баштина и генерацијски преносе вештине старих заната са колена на колено.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ОДЛОЖИЛА РАДОВЕ: Неће бити прекида водоснабдевања у Зрењанину
26. 05. 2022. у 08:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)