ПРИКУПЉЕНО ВИШЕ ОД 300 ДОЗА КРВИ: Током дводневне меморијалне акције добровољног давања драгоцене течности у врањској Медицинској школи

ВИШЕ од 300 јединица крви прикупљено је током дводневне меморијалне акције добровољног давања крви, коју је организовало Хуманитарно удружење "Коце заувек у Врању", у знак сећања на прерано преминулог врањског матуранта Немање Коцића (19).

ПРИКУПЉЕНО ВИШЕ ОД 300 ДОЗА КРВИ: Током дводневне меморијалне акције добровољног давања драгоцене течности у врањској Медицинској школи

Фото Ј. С.

Акција је првог дана одржана у Медицинској школи, коју је Немања и похађао и тада је прикупљено је 145 доза, а наредног дана у Омладинском културном центру  (ОКЦЕ) 189.

Благоје Коцић, Немањин отац и председник удружења, наглашава да ова акција из године у године поставља нове рекорде.

Фото Ј. С.

- Дирнут сам тиме што људи, пријатељи, познаници али и неки други хуманисти дају допринос у чувању успомене на нашег Коцета -наводи Коцић.

Априла 2014. Врање је потресла вест да је ученик завршне године Медицинске школе Немања Коцић (19) изненада преминуо након што му је позлило у теретани Спортског центра у Врању. Иако су лекари покушали реанимацију, није му било спаса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије