РЕКА КАМЕНИЦА "ПОДИВЉАЛА": Због бујица ванредно у два места општине Горњи Милановац
ЈАКО невреме, које је погодило прањански крај подно Равне Горе, у општини Горњи Милановац и набујала река Каменица, направили велике штете на подручју села Богданица и Дружетићи. Водена стихија однела је два моста и знатно оштетила путеве.
Фото: М. Б.
Председник општине Дејан Ковачевић обишао је оба та села, у којима је проглашена ванредна ситуација.
- Путна инфраструктура у њима је је у потпуном прекиду. Механизација је на терену, покушавамо да бар за лаки саобраћај оспособимо овај пут, теретни неће моћи да се одвија. Ово је пут локалне категорије, тако да општина има обавезу да га санира. Више кућа је под водом, од сутра ће наше комисије утврђивати штету – рекао је Ковачевић.
Он најављује да ће проходност путева бити обезбеђена у рекордном року, те да ће оба нова моста бити изграђена узуз помоћ Републике Србије.
Фото: М. Б.
Препоручујемо
АКЦИЈА У СЕЛУ БОГДАНИЦА: Жена спасена из куће којој је претила поплава
12. 06. 2022. у 08:38 >> 12:40
СТИЖУ ПЉУСКОВИ СА ГРМЉАВИНОМ: Огласио се РХМЗ, на удару су ови делови Србије
12. 06. 2022. у 18:25
РХМЗ ИЗДАО УПОЗОРЕЊЕ: У овим деловима Србије биће пљускова са грмљавином
12. 06. 2022. у 15:35
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)