ОПШТИНА СОКОБАЊА НАГРАДИЛА ОСНОВЦЕ: Бицикл за све петице
ЛОКАЛНА самоуправа у Сокобањи, једној од најпознатијих бања у Србији, даривала је основце који су школску годину завршили са свим петицама – бициклом.

Фото: Општина Сокобања
Несвакидашњи дар добило је 190 ђака од другог до осмог разреда који су у својој ђачкој књижици ове године уписали просек од 5.0, па је и свечана додела била и права свечарска.
- Одлучили смо се да најбоље ученике наградимо бициклима, пре свега зато што смо еколошка општина и зато што смо на тај начин желели да стимулишемо здрав начин живота и уједно подстакнемо ученике да се следеће године потруде и добију награду – каже председник општине Миодраг Николић.
Сокобања има једну основну школу, "Митрополит Михаило", са преко 830 ђака у матичној, осморазредним издвојеним одељењима у Мужинцу и Врелу и четвороразредним издвојеним одељењима у осталим сокобањским селима за ђаке из Ресника, Поружнице, Врбовца, Рујевице, Трубаревца, Јошанице, Жучковца, Врмџе, Трговишта, Шарбановца, Николинца, Блендије, Дугог Поља, Богдинца, Сесалца, Милушинца, Читлука, Језера и Белог Потока.
- Посебно ми је драго да је скоро петина ученика добила бицикле. Деца су одушевљена и вероватно ће се сви потрудити да наредне године постигну бољи успех - додао је Николић.
Тања Глигоријевић, директорка основне школе „Митрополит Михаило“ захвалила се локалној самоуправи и додала да ђаци ове школе постижу и запажене резултате на такмичењима од школског до државног нивоа, те да апсолутно заслужују сваку пажњу и похвалу.
У општини Сокобања која је и прошле године за све основце обезбедила беспатне уџбенике најавили су да ће за просветарима договорити шта ће најбољима поклонити за одличан успех и примерено владање наредне године.
Препоручујемо

НЕЗАПАМЋЕНА ТРАГЕДИЈА: Ајкула усмртила студента из Чачка - једини кога је у Будви убила морска неман
05. 07. 2022. у 11:05 >> 08:57

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)