ДАНАС САСТАНАК СА ЈАПАНЦИМА Брнабић: Боримо се за сваку инвестицију
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Србије Ана Брнабић изјавила је да ће данас бити одржан нови састанак са јапанским инвеститорима и да је то прилика да се настави борба за нове инвестиције.
Фото: Танјуг/Влада Републике Србије/Слободан Миљевић
- Данас у Палати Србија имамо састанак са Јапанцима, које је организовао председник Србије Александар Вучић. Боримо се за сваку нову инвестицију - рекла је Брнабићeва која је подсетила да је током посете Јапану разговарала са представницима врло значајних јапанских инвеститора.
Јапанци су, како је рекла, поред немачких инвеститора познати као најконзервативнији и најобазривији, а њихово интересовање је важна ствар и велико сведочанство за то каква је Србија данас.
Брнабићева је рекла да је захваљујући председнику направљен невероватан искорак у стварању партнерстава са Јапаном, што је искоришћено за грађење политичких и економских мостова.
Од 2019. године видимо много веће интересовање за Србију, имамо више инвеститора, они запошљавају више од 4.000 људи, што је, како је рекла, много ако се узме у обзир да су инвестиције кренуле у последње три године.
Нагласила је да је важна чињеница да су све те инвестиције дошле у време једне или друге кризе.
Коментаришући јавни дугу, Брнабићева је навела да је Србија једна од најмање задужених земаља ЕУ.
- Наш јавни дуг је испод 60 одсто БДП-а. То је нешто где је председник Вучић јако стриктан. Србија је стабилна земља и свако ко прича другачије или је незналица или не говори истину - навела је она.
БОНУС ВИДЕО:
ЈАПАНЦИ ПЕВАЈУ НА СРПСКОМ: "Шушти, шушти бамбусов лист" на два језика
Препоручујемо
БРНАБИЋ: "Вучић ће у Прагу бити под бруталним нападом и баражном паљбом"
05. 10. 2022. у 10:28
АНА БРНАБИЋ О ПРИТИСЦИМА НА СРБИЈУ: Наша позиција је јасна - не уводимо санкције Русији
03. 10. 2022. у 23:59
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)