ОВЧАР БАЊА ДОБИЈА И МОСТ: Најављена ревитализација туристичких садржаја надомак Чачка, до краја 2023.
НАЈКАСНИЈЕ до краја следеће године, у потпуности ће бити завршена нова саобраћајница до врха Каблара, дуга 10 километара - најавио је градоначелник Чачка Милун Тодоровић, после недавног састанка Радне групе за ревитализацију Овчарско-кабларске клисуре, уприличеног у Овчар Бањи.
Фото ТО Чачак
Први човек града на Морави истиче да је, у договору са Епархијом жичком и манастиром Благовештење - завршена експропријација земљишта, па сада предстоји изградња моста преко Западне Мораве, који ће повезати чачанску и лучанску страну.
- У договору са црквом, завршавамо и документацију за експлоатацију изворишта топле воде у Овчар Бањи. Они су то финансирали јер су титулари, а локална самоуправа очекује сарадњу и при изградњи будућег рехабилитационог центра - наглашава Тодоровић.
Марина Шибалић, директорка Завода за заштиту природе, оцењује да је пројекат ревитализације Овчарско-кабларске клисуре изузетно значајан и за читаву Србију...
- Оживљавање овог краја даће му нову, знатно квалитетнију димензију, а ми ћемо бити у прилици да кроз поменути пројекат прикажемо сва природна добра која имамо. У складу са планском документацијом, раде се развојни пројекти читавог овог краја: од видиковца на Каблару, до различитих инфраструктурних захвата - навела је Марина Шибалић, најављујући да ће у Овчар Бањи бити изграђен и хотел високе туристичке категорије.
БОНУС ВИДЕО - СЕЋАЊЕ: Павле Вујисић није завршио глуму, али многима је могао да буде професор
Препоручујемо
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)