ШАБАЧКА ГИМНАЗИЈА СЛАВИ 185 ЛЕТА: Свечаности присуствовали епископ шабачки Јеротеј и градоначелник Пајић

Владимир Митрић
Владимир Митрић

12. 11. 2022. у 15:03

ШАБАЧКА гимназија обележила је 185 година постојања и рада.

ШАБАЧКА ГИМНАЗИЈА СЛАВИ 185 ЛЕТА: Свечаности присуствовали епископ шабачки Јеротеј и градоначелник Пајић

фото:В Митрић

Свечаној академији и ломљењу славског колача присуствовао је градоначелник Шапца др Александар Пајић који је истакао да је Шабачка гимназија за својих 185 година постојања изградила сопствену препознатљивост која превазилази локалне оквире, као и јединствен квалитет који се манифестује кроз пружање високог нивоа знања ученицима који је заврше.

- Ова образовна институција до сада је изнедрила бројне генерације и појединце који су, стекавши знање у овој школи, наставили своје даље усавршавање и касније рад у најразличитијим областима природних и друштвених наука. Да поменемо само нека од имена знаменитих ученика Шабачке гимназије, чија су дела на најбољи начин репрезентовала ову установу, али и наш град: Јован Цвијић, Стојан Новаковић, Милић од Мачве, Јанко Веселиновић, Лаза К. Лазаревић, Владимир Јовановић, Станислав Винавер, Михаило Ђурић. Богата традиција, квалитетан наставни кадар и опремљеност школе, уз континуирано праћење савремених трендова у образовању, данас чине Шабачку гимназију једном од најквалитетнијих школа у целој земљи. Са надом да ће и у наредном периоду бити још успешнији, а на задовољство ученика превасходно, упућујем најсрдачније честитке ученицима и читавом колективу Шабачке гимназије - поручио је градоначелник Пајић.

фото:В.Митрић

Гимназија у Шапцу, заједно са гимназијом у Крагујевцу, Чачку и Зајечару, стоји у темељу новије писмености српског народа.

Свечаности поводом обележавања овог значајног јубилеја присуствовали су епископ шабачки Јеротеј, заменик градоначелника Блажа Кнежевић, представници града Шапца, образовних и установа културе у граду и других институција, колектив, садашњи и некадашњи ученици који су својим присуством одали признање једној од најстаријих и најеминентнијих образовних установа у Србији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља