НЕМА ВИШЕ РИЗИКА: У делу Пријепоља укинута ванредна ситуација уведена због поплава

Алем Ровчанин

08. 12. 2022. у 18:35

НА предлог Штаба за ванредне ситуације, председник општине Пријепоље Владимир Бабић донео је одлуку да се укине ванредна ситуација, која је била на снази од 21. новембра, на делу територије општине Пријепоље због обилних падавина и поплава.

НЕМА ВИШЕ РИЗИКА:  У делу Пријепоља укинута ванредна ситуација уведена због поплава

Фото: А. Ровчанин

На седници Штаба за ванредне ситуације, након разматрања извештаја једногласно је закључено да су престале околности које су допринеле проглашењу ванредне ситуације у четири месне заједнице и то Пријепољу, Ивању, Великој Жупи и Бродареву. Нема више бојазни од поплава и ризика од нових падавина.

Иначе, река Лим излила се 20. новембра на неколико места, а под водом се нашло више објеката и две куће у прибалном подручју. Поплављено је тада на десетине хектара ораница, оштећена је путна инфраструктура и спортски терени “ОРСИ” а у Бродареву је под водом остала и пијаца.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ЕВОЛУЦИЈА ЧУВАЊА КАПИТАЛА: Од античких кованица до савремених финансијских стратегија