МАТУРАНТИ ДАЛИ КРВ: Акција Црвеног крста у Зрењанину, међу донорима и професори (ФОТО)
ХУМАНИ средњошколци, матуранти средње Медицинске школе у Зрењанину, уз помоћ волонтера и представника зрењанинског Црвеног крста и Завода за трансфузију крви Војводине, успешно су реализовали идеју хуманог и добровољног давања крви у просторијама своје школе.
Црвени крст Зрењанин
Акцији добровољног давања крви одазвало се 72 ученика и њихових пријатеља, из других школа. Њих 43 први пут су дали крв, а прикупљено је 59 јединица драгоцене течности.
- Велики је изазов мотивисати младе људе да постану даваоци и зато упућујемо захвалност њиховим професорима, директорки, а посебно овим дивним младим људима великог срца који су се одлучили на овако хумани гест - поручују из Црвеног крста у Зрењанину.
Из ЦК напомињу да су се акцији, осим марураната Медицинске школе, одазвали професори и запослени, као и матуранти Зрењанинске гимназије, Техничке школе и Средње пољопривредне школе.
Препоручујемо
НОВОГОДИШЊИ СТАКЛЕНИ УКРАСИ: Изложба у духу празника у Народном музеју у Зрењанину
12. 12. 2022. у 19:48
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)