"КРЕАТИВНА СУБОТИЦА": Информатичари помажу очувење културног наслеђа
У СУБОТИЦИ је данас почео пројекат "Креативна Суботица" који, уз подршку ИТ сектора, треба да унапреди и модернизује промоцију културног наслеђа града.
Фото: Ј. Л.
Културно наслеђе у граду треба да буде презентовано на савременији начини, што и јесте циљ пројекта "Креативна Суботица".
- Пројекат радимо у партнерству са Инспира хуб, тако да очекујемо да ћемо анимирати и укључити већи број младих информатичара који ће, након обуке, у сарадњи са уметницима учествовати у креирању једне нове платформе под називом "Креативна Суботица" - наводи Станка Параћ Дамјановић, директорка Центра локалне демократије у Суботици.
Улога ИТ сектора у очувању традиције и културног наслеђа је огромна - оцењују суботички информатичари.
- Верујем да ће ИТ бити највећи чувар и заштитник културног наслеђа, традиције и уопште свега онога што може да падне у заборав - каже Оливер Гугановић из суботичког ИТ кластера - ИТ омогућава људима да се повежу, да пронађу истомишљенике, партнере, разне групе и друго. Имамо одличне примере са разних платформи и друштвених мрежа где су људи успели да оснују неке групе и радионице, да покрену своје занате и слично.
Препоручујемо
ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА СЕДАМ ЈЕЗИКА: Суботичка Синагога осавремењује туристичку понуду
14. 12. 2022. у 22:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)