ДА НАСТАВИМО ЊЕГОВИМ ПУТЕМ: Академија у част Светог Саве одржана у Вуковом дому културе у Лозници (ВИДЕО)
СВЕТОМ Сави, првом српском архиепископу, учитељу и просветитељу, у част, одржана је свечана академија у Вуковом дому културе у Лозници, по благослову епископа шабачког Јеротеја.

Фото:В.Митрић
Уз светосавску беседу професора др Србољуба Убипариповића, приређен је и богат и занимљив програм, како доликује славном Немањићу.
- Сву нашу наду на Бога положивши, најпре да се држимо праве вере његове - подсетио је професор Убипариповић на речи Светога Саве. -Јер, другог темеља, као што рече апостол, нико не може да постави, осим постојећег, који је Исус Христос, то јест који постави дух свети преко светих апостола и богоносних отаца, а то је права вера која је на свих седам васељенских сабора потврђена и проповедана. После овога, на основама свете вере, предстоји нам зидати злато, сребро и драго камење, што ће рећи добра дела.
Пристунима се потом обратио и градоначелник Лознице Видоје Петровић.
- Била је ово велика радост за све нас, да се подсетимо на нашег Светога Саву, чија смо били и остали драга чеда, да још дубље осетимо потребу да будемо на његовом путу, да имамо у виду његове поруке и поуке – рекао је Петровић.
Светосавску академију су организовала братства храмова Пресвете Богородице и Вазнесења Господњег.

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

НЕМАЧКА ВОЈСКА СЕ СПРЕМА ЗА РАТ: "Морало би да се рачуна са 500 до 600 мртвих на дан"
НОВЕ тензије у Европи и растућа руска претња, Путинов рат против Украјине - о чему немачки медији свакодневно извештавају - утичу на многа подручја.
07. 09. 2025. у 20:17
Коментари (0)