ГРАДОНАЧЕЛНИК ЂУРИЋ ПРИМИО АБАСАДОРА БРАТУА: Мисија ОЕБС-а подржава важне пројекте Новог Сада
ГРАДОНАЧЕЛНИК Новог Сада Милан Ђурић примио је у Градској кући шефа Мисије ОЕБС-а у Србији амбасадора Јана Братуа и том приликом захвалио му на доприносу који Мисија ОЕБС-а пружа Граду кроз важне пројекте.
Прес служба Града
ГРАДОНАЧЕЛНИК Новог Сада Милан Ђурић примио је у Градској кући шефа Мисије ОЕБС-а у Србији амбасадора Јана Братуа и том приликом захвалио му на доприносу који Мисија ОЕБС-а пружа Граду кроз важне пројекте.
Како је наведено у саопштењу, Ђурић је нагласио да Град Нови Сад континуирано ради на унапређењу мањинских права и да негује традиционално складни суживот многобројних нација које вековима живе у нашем граду.
Амбасадор Брату је истакао да је Рeгиoнaлни стамбени програм, спроведен уз подршку ОЕБС-а и УНХЦР-а, веома успешан пројекат.
У оквиру тог програма oбeзбeђена су трajнa стaмбeнa рeшeњa зa више од 550 избeгличких пoрoдица изградњом станова у Ветернику и Футогу, што је финансирано средствима Европске уније и многобројних држава. Он је рекао да је заједнички циљ увек добробит грађана и да се то осигурава унапређењем међусобне сарадње.
Саговорници су оценили да је много простора за пројекте у култури, екологији и у омладинском сектору.
Препоручујемо
ОДЛАЗАК ДОКТОРА СВЕТЕ: Преминуо познати кикиндски педијатар Светозар Белеслин (ФОТО)
25. 02. 2026. у 21:33
ИЗЛОЖБА „БИТ“ ДУШАНКЕ МИК ГЛУМАЦ: Радови вршачке уметнице у Галерији Дома војске
25. 02. 2026. у 18:39
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)