ПОДРШКА СОЦИЈАЛНОЈ ЗАШТИТИ: Одобрено 50 пројеката које је поднело 30 удружења
ЛЕСКОВАЦ је ове године подржао 50 пројеката удружења које се баве социјалном заштитом и за те намене из свог буџета издвојио је близу 30,8 милиона динара.

фото: ГУ Лесковац
Пројекте које је одабрала конкурсна комисија реализоваће 30 удружења из области социјалне заштите, а њиховим представницима уручени су уговори о финанасирању.
- Трудимо се да Лесковац буде град једнаких могућности за све. Услови живота особа са инвалидитетом и свих који се налазе у стању социјалне потребе су теме које константно морају бити у фокусу. Због тога, и путем пројеката, помажемо удружења чије активности имају за циљ да шире свест о томе да наше друштво мора да буде отворено за све – истакао је градоначелник Горан Цветановић.
Уз подсећање да је Лесковац три пута добио награду Заштитника грађана због развоја свих облика приступачности, Цветановић је додао да укупна средства у овогодишњем градском буџету планирана за социјалну заштиту износе скоро 272 милиона динара, односно 20 милиона динара више него прошле године.
Препоручујемо

СУД ОДБИО ЖАЛБУ ТУЖИЛАШТВА: Правоснажно окончан поступак због напада мачетом у Лесковцу
18. 04. 2023. у 15:55

СПАКОВАНО 26 ХИЉАДА ПАКЕТА: Дистрибуција помоћи пензионерима и социјално угроженима
18. 04. 2023. у 14:25

ДА ЛИ СТЕ ГА ВИДЕЛИ? Трага се за несталим Александром Јовановићем из Грделице
17. 04. 2023. у 17:55

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)