СУСРЕТ ПОВОДОМ НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ: Традиционални састанак градоначелника Лесковца са директорима школа
Градоначелник Лесковца Горан Цветановић одржао је радни састанак са директорима свих школа, предшколске установе и руководиоцима приватних вртића на територији града, а поводом почетка нове школске године.
фото: ГУ Лесковац
- На нама је да деци обезбедимо простор, средства и праве учитеље, да им пружимо све ресурсе који ће им олакшати пут стицања знања и вештина, а на њима је да пружено паметно искористе, да достигну свој пуни потенцијал, у складу са својим интересовањима, и постану личности којима ћемо се сви ми заједно поносити – поричио је Цветановић и нагласио да за област образовања Лесковац из свог буџета издваја 1,1 милијарду динара.
Овакви састанци на којима се разговара о постигнутим резултатима и проблемима у функционисању лесковачког школства постали су традиционални, а осим 1. септембра, одржавају се и почетком другог полугодишта.
Први човек Лесковца је поводом почетка нове школске године посетио и Основну школу „Радоје Домановић“ у Манојловцу где је ђацима првацима уручио ранчеве и друге пригодне поклоне, а уз подсећање да ће њихови родитељи добити и новчану помоћ за набавку уџбеника.
У школи у Манојловцу су окончани радови на енергетској санацији објекта. Уређена је фасада и поправљен кров, а вредност радова је 8,5 милиона динара. Раније је на овом објекту замењена столарија и уведено централно грејање, а школа је добила и нови спортски терен.
Препоручујемо
МИРИС ШТРУДЛЕ МАМИО ГОСТЕ: Новогодишњи ноћни базар у Опову окупио мештане целе општине
28. 12. 2025. у 23:20
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"
ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.
28. 12. 2025. у 08:48
Коментари (0)