КАНАЛИЗАЦИЈУ УВЕЛО ТРИДЕСЕТАК ДОМАЋИНСТАВА: Павлиш прво село у Вршцу које је добило фекалну мрежу (ФОТО)
У ПАВЛИШУ, првом селу на територији Града Вршца које је добило фекалну канализациону мрежу, почело је да се ради прикључивање домаћинстава н

Фото: ЈКП "Други октобар"
До сада је ту могућност искористило тридесетак корисника. Они су по први пут увели канализацију по сниженој цени од 112.000 динара, која важи до краја ове године.
Регуларна цена, која ће важити од Нове године, је 150.000 динара са урачунатим ПДВ-ом и моћи ће да се плати на 12 месечних рата.
Ове радове изводи ЈКП „Други октобар“, те управо у том предузећу заинтересовани Павлиштани треба да поднесу захтев за прикључивање.

Ј.Ј.Баљак
Од сва 22 вршачка села, канализација је изграђена прво у Павлишу, зато што је то село најближе граду и зато што се на његовом ободу налази извориште и фабрика за пречишћавање пијаће воде.
Комплетна мрежа, која је повезана на градску канализацију и пречистач отпадних вода, дугачка је око 15 километара. Има три црпне станице, које „гурају“ фекалије ка граду, с обзиром на то да се Павлиш налази на нижој коти.
У наредном периоду канализација ће бити уведена и у селима Велико Средиште и Гудурица, а затим и у Уљми и Избишту.

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље
ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.
10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"
РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.
10. 10. 2025. у 14:48

"ОТЕЋЕ ВАМ ДЕЦУ! Мирјана Бобић Мојсиловић упозорила родитеље
"ЗАТО, родитељи, док још није касно, зграбите своју децу и забавите их сами!"
09. 10. 2025. у 10:15
Коментари (0)