„ПЉУСАК КЕСТЕНОВА У ПАРАЋИНУ“: Мирослав Чопа представља књигу у Културном центру

Зорана Рашић
Зорана Рашић

27. 12. 2023. у 09:46

ШТА садржи најновија књига Параћинца Мирослава Чопе његови суграђани моћи ће да сазнају ако дођу вечерас на премијерну промоцију збирке „Пљусак кестенова“.

„ПЉУСАК КЕСТЕНОВА У ПАРАЋИНУ“:  Мирослав Чопа представља књигу у Културном центру

Фото: З. Рашић

О књизи и Чопином стваралаштву говориће књижевник и публициста Мирослав Димитријевић и проф.др Предраг Јашовић, док ће стихове поред аутора казивати песникиња Злата Јовановић.

Књижевно вече у  просторијама Културног центра од 17 сати организују заједно ова установа и Књижевни клуб из тог града „Мирко Бањевић“, а најављено је учешће млађе певачке групе Културно-уметничког друштва из Трешњевице.

„Пљусак кестенова“ је збирка хаику поезије чија је колевка Јапан, али већ деценијама пишу је и објављују и песници у Србији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ Водитељка о тешкој болести

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести

ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.

15. 06. 2025. у 21:19

Коментари (0)

ШЕШЕЉ О БОЛНОЈ ИСТИНИ: Председник СРС открио зашто је Кијев данима избегавао размену тела погинулих војника