ПЕНЗИОНЕРИ У НОВОМ САДУ ПРЕДЊАЧЕ ПО СОЦИЈАЛНОМ СТАТУСУ: Градоначелник Ђурић најавио снажну буџетску подршку
МАТЕРИЈАЛНИ и социјални положај пензионера у Новом Саду је знатно повољнији него у другим деловима Србије, изјавио је градоначелник Милан Ђурић на данашњој седници Скупштине новосадског Удружења пензионера и најавио наставак подршке Града њиховом раду.
Прес служба Града Новог Сада
Истакавши да је сарадња Града и Удружења континуирана и веома успешна, нарочито од 2017. године када су тадашњи градоначелник Милош Вучевић и председник Удружења Момо Чолаковић потписали Протокол о сарадњи, Ђурић је подсетио на то да је ове године Удружење пензионера, по основу два јавна конкурса, добило 10,2 милиона динара, и убудуће ћемо наставити да подржавамо њихов рад.
- Поносан сам на што је у нашем граду материјални и социјални положај као и друштвени статус корисника пензија, знатно повољнији и бољи него у другим деловима Србије. О томе говори и податак ПИО фонда да је просечна пензија Новосађана за месец новембар 49.820 динара, што је чак 10.000 динара више у односу на републички просек – рекао је градоначелник.
Он је додао да ће бити настављено решавање битних питања за бољи живот пензионера, којих у Новом Саду има више од 72.000.
Град континуирано улаже у изградњу и адаптацију Клубова пензионера којих на територији Новог Сада укупно деветнаест, казао је градоначелник.
- Из градског буџета ће и наредне године бити обезбеђена средства за одлазак у бање 400 пензионера. Обезбедићемо и једнократну новчану помоћ од 20.000 динара најугроженијим корисницима пензије, плаћање режијских трошкова за домове, као и адаптацију већ постојећих и изградњу нових домова пензионера. Циљ нам је да наши пензионери буду финасијски ојачани, уважени и поштовани на сваком кораку - рекао је Ђурић и захвалио председници Удружења Милени Жарковић на доброј сарадњи.
Препоручујемо
„КРСТ СТРАТИМИРОВИЋА“ ВУКАШИНОВИЋУ И ЈУКИЋУ: Центар за развој Шајкашке доделио одличја
26. 12. 2023. у 18:32
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)