У ВАЉЕВУ УСПЕШНО ОРГАНИЗОВАН ПРВИ ЗИМСКИ ФЕСТИВАЛ РАКИЈЕ И ВИНА: И добра капљица мами туристе

ГРАД на Колубари познат је по производњи ракија изузетног квалитета, али и по све бољим винима. Јер, овај део Србије пружа идеалне услове за подизање винограда, а потребно је да се обрати пажња на поштовање технолошког процеса.

У ВАЉЕВУ УСПЕШНО ОРГАНИЗОВАН ПРВИ ЗИМСКИ ФЕСТИВАЛ РАКИЈЕ И ВИНА:   И добра капљица мами туристе

Foto B. Puzovic

Било би добро да ваљевски крај, у догледно време, постане препознатљив и по одличним винима - истакао је директор овдашње Пољопривредне, саветодавне и стручне службе, Светислав Марковић, током Првог зимског фестивала ракије и вина.

А, манифестација на обали реке Колубаре, на платоу испред Центра за културу, коју је подржала и локална Туристичка организација, окупила је 25 произвођача вина и ракије из Ваљева, Мионице, Љига, Осечине, Лазаревца и Тополе.

- Зимски сајам идеалан је начин да се промовишу наши адути и представи квалитет, уз асортиман ракија и вина - каже директорка ТО Ваљева Ана Марковић. - Овај део Србије, познат по малини и шљиви, сада краси и све већи број винограда. Зато дестилерије и виноградарство треба додатно промовисати, јер обогаћују овдашњу туристичку понуду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

БЕЗ ПАРДОНА: Америчка полиција сузавцем на демонстранате