РАСТЕ БРОЈ ДАВАЛАЦА КРВИ У ПАРАЋИНУ: И данас одзив изнад просечног (FOTO)
ЛЕПА вест са данашње акције прикупљања крви у Параћину јесте да су сакупљене 34 јединице, што је изнад просека у овом граду, где се прикупи у акцији до тридесетак јединица.

Фото: З. Рашић
Ова година одлично је почела што се броја давалаца тиче, јер је у првој јануарској акцији крв донирало 38 суграђана.
Како сазнајемо у Црвеном крсту од Мирослава Митровића, веће интересовање хуманиста примећено је још у прошлој години, када је прикупљено за око сто јединица животне течности више него годину пре тога, што је охрабрујући податак.
А ако се јануарски тренд настави, јединица крви биће још више. Прву наредну прилику да испоље хуманост Параћинци ће имати 8. фебрура.

Фото: ЦК Параћин
Све акције прикупљања крви у Параћину организује тамошњи Црвени крст у сарадњи са Заводом за трансфузију крви из Ниша.

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу
ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.
13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

КОСТИЋЕВА БРВНАРА НА МОКРОЈ ГОРИ: Као у ловачком дому - како изгледа глумчева викендица у природи (ФОТО)
ГЛУМАЦ Вук Костић велики је љубитељ природе, лова и риболова, па сваки слободан тренутак користи да оде ван града.
13. 08. 2025. у 10:27
Коментари (0)