НИКОЛА СЕЛАКОВИЋ У ЗРЕЊАНИНУ: Министар увеличао прославу Светског дана особа са Дауновим синдромом (ФОТО)

Богољуб Грујић

21. 03. 2024. у 17:00

МИНИСТАР за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Никола Селаковић у Зрењанину је, у друштву домаћина, градоначелника Симе Салапуре, обишао продајну изложбу рукотворина ученика Основне и средње школе "9. мај", као и Удружење за помоћ ментално недовољно развијеним особама "Сунцокрет", у оквиру прославе Светског дана особа са Дауновим синдромом.

НИКОЛА СЕЛАКОВИЋ У ЗРЕЊАНИНУ: Министар увеличао прославу Светског дана особа са Дауновим синдромом (ФОТО)

фото: град Зрењанин

Удружење "Сунцокрет" из Зрењанина, учествовало је на конкурсу министарства, са пројектом за адаптацију просторија које користе дуже време.

- Дошао сам да видимо шта је урађено, можемо ли још да помогнемо и у овој години, али и да разговарамо са члановима, родитељима особа које су ментално недовољно развијене, којима је потребна помоћ и којима је ово удружење “друга кућа”, где проводе време, баве се различитим врстама активности, где се осећају креативним и корисним - истакао је министар Селаковић и најавио два конкурса које ће Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања имати у овој години.

Ружица Томић, председница удружења Сунцокрет, уз захвалност за поноћ министарства у обнови просторија удружења, посебно је истакла значај видљивости особа с инвалидитетом од стране друштва и заједнице.

- Данас је веома значајан дан за нас, јер смо децембра обележили педесет година рада удружења. Министарство нам је помогло да овај простор уредимо и прилагодимо за рад, да осетимо да можемо другачије, да треба да радимо још боље, да будемо још кориснији, јер та видљивост је нешто на чему инсистирамо, и што нам је јако потребно - истакла је Ружица Томић.

Од укупно 450 милиона, колико је у овој години планирано за помоћ оваквим удружењима и савезима на покрајинском и републичком нивоу, за једанаест удружења, колико их има у Зрењанину, биће издвојено преко три милиона динара, нагласио је министар Селаковић.


 


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ШТА ЈЕ МОНРООВА ДОКТРИНА НА КОЈУ СЕ ДАНАС ПОЗВАО ТРАМП? Америка можда остави Европу на миру, али Вашингтон је склон триковима