ПРВИ ПУТ КИША У ЦЕВИМА: Почео највећи инфраструктурни пројекат у Белој Цркви
КОМПЛЕТНА реконструкција главне улице у Белој Цркви - која је коначно почела прошле седмице - одвијаће се у три етапе.

Фото: Општина Бела Црква
Радови се тренутно изводе код пијаце, у делу између улица Војвођанских бригада, Јована Цвијића и Доситејеве, након чега ће се, како "Новости" сазнају, радити део од улице Вука Караџића до Дејана Бранкова, а затим преостали део до католичке цркве.
Предвиђено је да се свака етапа, пре него што се пређе на следећу, комплетно уреди - од постављања свих подземних инсталација до партерног уређења, како живот у тој 1.100 метара дугачкој улици не би у потпуности стао док трају радови.

Фото: Општина Бела Црква
- Тренутно се уклањају стари тротоари и коловозне траке, након чега ће бити замењене све водоводне и канализационе цеви. Први пут ће бити направљена и атмосферска канализација, чиме ћемо решити горући проблем наше главе улице, која, заправо, представља главни слив за све општинске атмосферске воде - рекла нам је председница општине Виолета Симић, истичући да ће управо из тог разлога у делу код пијаце, који се налази на најнижој коти, бити изграђено и постројење за сакупљање воде.
Рок за завршетак сваке фазе је два месеца, али ће реално време трајања радова, ипак, зависити од тога шта мајстори буду затекли под земљом. Јер, осим крпљења ударних рупа, ова улица од своје изградње никада није била реконструисана.
Радови вредни као цео буџет
РЕКОНСТРУКЦИЈА главне улице, Први октобар, представља највећи инфраструктурни пројекат у новијој историји Беле Цркве. Инвестиција је вредна 632 милиона динара - као цео годишњи буџет те јужнобанатске варошице. Сав новац је обезбедила Управа за капитална улагања Војводине.
- Овај пројекат ће у потпуности изменити визуелни идентитет Беле Цркве. Биће то модерна саобраћајница, са новим паркинг-местима, тротоарима и лепо уређеним зеленим површинама. Све електроинсталације ће ићи под земљу. На површини ће остати само канделабри - додала је Симићева, уз очекивање да ће до краја године улица бити комплетно завршена.

Виолета Симић, Фото Ј. Ј. Баљак
Стручњаци су, иначе, ову улицу окарактерисали као најчуднију у Србији, јер се налази под нагибом, попут отворене књиге, док се у њеном најширем делу паркинг налазио у средини, између две коловозне траке.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)