ОД ГЉИВА ДО ДЕПОНИЈА: Завршен камп планинара у Белоj цркви, код Крупња
ЗАВРШЕН је Кампа за младе планинаре у Белој Цркви код Крупња у организацији Планинарског друштва "Покрени се" из Крупња, који је заврђног дана донео, нове, атрактивне акције.

фото в митрић
Поред показних вежби из планинарства одржана је презентација из области света гљива и лековитог биља којим Рађевина може да се похвали. Малишани су показали изузетно интересовање за ову тему, као и добро познавање више врста јестивих гљива - "животиња које не ходају".
Планинари су пешачили по питомој Рађевини, посећивали дивље депоније поред чисте Баставске реке према селу Ставе у намери скретања пажње мештанима да не смеју да бацајусмеће у природу и стварају дивље депоније.
У разговору са делом мештана договорена је акција чишћења ове локације и постављање табли обавештења. Спортске активности игре на полигону у циљу развоја моторике, координације покрета и побољшања равнотеже деце основношколског узраста, били су задњи часови кампа, који Душан Жугић, председник планинара у Рађевини, оцењује као један од најбољих.

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)