ВАСКРШЊИ КОНЦЕРТ У ПАРАЋИНУ: Величанствен наступ ученика ОМШ „Миленко Живковић“ (ФОТО)
ЦРКВА Свете Тројице у Параћину јутрос је била препуна верника који су происуствовали великој васкршњој литургији, након чега је у свечаној црквеној сали одржан „Васкршњи концерт“ ученика тамошње Основне музичке школе „Миленко Живковић“.
Фото: З. Рашић
У питању је традиционални наступ, четврти по реду, којим се ова школа прикључила обележавању великог и најрадоснијег хришћанског празника, а та традиција ће бити настављена, рекао нам је Владимир Станојевић, наставник солфеђа у ОМШ „Миленко Живковић“ и уједно диригент Црквеног хора „Свети Георгије“ при Цркви Свете Тројице.
- У програму учествује четрдесетак ученика наш музичке школе, од којих нека деца певају и у црквеном хору, а ове године наши гости су из основне школе у Сикирици, који ће такође наступити. Осим школског хорића, наступили су камерни ансамбли и солисти, и изведен је духовни и световни програм, те класичан програм који деца уче у школи.
Посетиоци су бурним аплаузима поздрављали сваку изведену нумеру, а програм је био заиста величанствен, у складу са празником.
Међу бројним посетиоцима био је и председник општине Параћин Владимир Милићевић.
Препоручујемо
ЈОШ ЈЕДАН НЕУСПЕО ПОКШАЈ СМЕНЕ ПРЕДСЕДНИКА СКУПШТИНЕ У КУЛИ Бура због осам минута
28. 01. 2026. у 20:00
У ЦЕНТРУ ПОЖАРЕВЦА ПОЧЕЛО УРУШАВАЊЕ ЗАДУЖБИНЕ ИЗ 19. ВЕКА Ризик крај "Чикоша"
28. 01. 2026. у 20:00
НОВИ САД ОДАЈЕ ПРИЗНАЊЕ МЛАДОМ ШАХИСТИ Леонид заслужио градску награду
28. 01. 2026. у 20:00
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)