РЕЗОЛУЦИЈА О СРЕБРЕНИЦИ: Директан пренос Генералне скупштине УН у Музеју ''21. октобар'' у Крагујевцу
ГЕНЕРАЛНА скупштина Уједињених нација данас расправља и одлучује о предлогу резолуције о Сребреници, којим је, поред осталог, предвиђено да се "11. јул обележава као међународни дан сећања на геноцид у Сребреници".
Фото: Град Крагујевац
Директан пренос седнице, која почиње у 16 часова по средњоевропском времену, град Крагујевац организује у Музеју „21. октобар“ Спомен-парка Крагујевачки октобар.
Град Крагујевац позива грађане да заједно са представницима града и члановима Градског већа пропрате директан пренос Генералне скупштине УН са места сећања на крагујевачку трагедију у којој су немачки фашисти 21.октобра 1941. године стрељали близу три хиљаде људи, а међу њима и триста ђака.
Музеј ''21. октобар'' отворен је 15. фебруара 1976. године и за четири деценије постао је један од најзначајнијих меморијалних музеја, који је посетило око пет милиона људи из читавог света.
Препоручујемо
СРАМНЕ РЕЧИ ПЛЕНКОВИЋА ПРЕД ГЛАСАЊЕ У УН: Резолуција ће проћи, о томе нема говора
23. 05. 2024. у 13:41
ШИРОМ СРЕБРЕНИЦЕ ЈАСНА ПОРУКА НА ЋИРИЛИЦИ: "Ми нисмо геноцидан народ" (ФОТО)
23. 05. 2024. у 13:17
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)