СКУЋИЛИ СЕ У ОРАШЈУ: Пар са тромесечним сином нашао дом у власотиначком селу

И. МИТИЋ

17. 06. 2024. у 08:30

СУПРУЖНИЦИ Милијана Стаменковић (19) из Шишаве и Никола Цакић (25) из Лесковца, са својим тромесечним сином, одлучили су се да заједнички живот наставе на селу. Они ће се скућити у власотиначком селу Орашје уз помоћ Министарства за бригу о селу.

СКУЋИЛИ СЕ У ОРАШЈУ: Пар са тромесечним сином нашао дом у власотиначком селу

фото: ОУ Власотинце

Млади пар је, са овим министарством и власотиначком локалном самоуправом, потписао уговор о куповини сеоског домаћинства, а ускоро планирају и венчање.

- Живимо као подстанари у Лесковцу. Ово је била прилика да себи обезбедимо кров над главом, а пружа нам се и могућност да се бавимо пољопривредом и да живимо од свог рада - казао је Никола.

Дом где ће живети овај млади пар је четврта сеоска кућа која је у власотиначкој општини купљена уз подршку вишегодишњег програма надлежног министарства. Оно финансира откуп сеоских кућа и окућница како би се повећао број младих који виде будућност у руралним срединама и желе да буду део обнове живота на селу.

фото: ОУ Власотинце

Локална самоуправа је пружала помоћ током прикупљања документације, док је на будућим власницима само то да сами пронађу некретнину која им одговара и где би желели да живе.

Од четири куће из овог програма, две су купљене у Орашју, а по једна у Ладовици и Дадинцу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: Ово је неприхватиљво и невиђено брутално

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"

ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".

19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

ДИРЉИВО: Објављена Халидова преписка са директором клинике (ФОТО)

ДИРЉИВО: Објављена Халидова преписка са директором клинике (ФОТО)

ПЕВАЧ Халид Бешлић опоравља се након што је завршио у болници због здравствених проблема. Вест о његовој болести забринула је многе обожаваоце и естрадне личности, међу којима је Халид цењен и омиљен, а сада се огласио и заступник у НСРС и директор Универзитетског-клиничког центра РС Владо Ђајић.

19. 09. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ОВО ЈЕ АНДРЕЈ ПОПОВИЋ: Прича о њему и успесима које постиже је невероватна (ВИДЕО)