„МАТИЋУ У ЧАСТ“: Музеј „Хореум Марги – Равно“ расписао ликовни конкурс
ПОВОДОМ 43. културне манифестације „Матићеви дани“ која ће бити одржана у Ћуприји, Музеј „Хореум Марги – Равно“ расписао је традиционални ликовни конкурс намењен свим ствараоцима из Србије и иностранства.
Фото: З. Рашић
Због тематике надреализма и слободе дозвољене уметницима у креирању радова, овај конкурс је јединствен у Србији. Радове могу послати сви уметници до 18. августа без обзира на ниво официјелног образовања, а нису прецизиране ни технике израде ни формат дела.
Тема овог ликовног конкурса је широка – надреализам генерално и Матићево стваралаштво, тако да ће све радове вредновати стручни жири, да би након тога, као и сваке године, била направљена изложба одабраних радова роком трајања „Матичевих дана“, у септембру.
Уметник на конкурс може да пошаље највише три рада. Новчана откупна награда за најуспешније остварење је сто хиљада динара, па ће тиме још једним делом бити обогаћен уметнички фонд ћупријског музеја.
Награда се састоји у плакети и у термину за самостално излагање у музејској галерији.
Прошлогодишњи победник овог ликовног конкурса био је уметник Момчило Трајковић Момо, а његова изложба биће уприличена током августа.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)