СЕЋАЊЕ НА СТРАДАЛЕ ДАВИДОВЧАНЕ: У овом параћинском селу обележен Дан борца (ФОТО)
МЕСНА заједница Давидовац сваког 4. јула, када се обележава Дан борца, придружује се општинској организацији СУБНОР-а која полаже венце на спомен обележја на територији параћинске општине на овај некадашњи државни празник.

Фото: Приватна архива
Истим поводом то је урађено и данас, а као представници мештана почаст страдалима у оба светска рата, Првом и Другом, полагањем венаца дали су Саша Ружић и Живка Милосављевић.
Ружић је подсетио да је важно на овај начин сваке године одржавати културу сећања и сетити се оних који су страдали у ратним сукобима за слободу српског народа.
Споменик у Давидовцу налази се у центру села, а имена страдалих мештана, највише младих, исписана су на две спомен-плоче које су недавно обновљене.

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)