ОПРЕМА НЕОПХОДНА КАКО БИ СЕ ЕФИКАСНИЈЕ ПРИКУПЉАО ОТПАД: Општини Житиште додељен на коришћење камион-смећар

Новости онлајн

22. 09. 2024. у 10:46

ПОСЕБНИ саветник потпредседнице Владе и министарке заштите животне средине Алекса Тојчић доделио је данас на коришћење камион за одвожење отпада Општини Житиште.

ОПРЕМА НЕОПХОДНА КАКО БИ СЕ ЕФИКАСНИЈЕ ПРИКУПЉАО ОТПАД: Општини Житиште додељен на коришћење камион-смећар

Министарство заштите животне средине

Тојчић је рекао да неадекватно управљање отпадом представља огроман еколошки проблем за све становнике Србије, па и за грађане општине Житиште.

Министарство заштите животне средине, како је навео, годинама уназад обезбеђује наопходну опрему како би се ефикасније прикупљао отпад у градовима и општинама широм Србије.

Протеглих година Министарство је за пројекте управљања отпадом доделило подстицаје за више пројеката овој локалној самоуправи, а поред тога Општини Житиште додељено је 54 контејнера и 152 канте за одлагање отпада.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

НОВИ ЖИВОТ РОМАНА АБРАМОВИЧА: Ћерка му напала Путина, преживео покушај тровања, сад почиње мега-повратак у фудбал!