ЈОШ МАЛО ПА ГРЕЈАЊЕ: Пробе система пред почетак сезоне

Никола Јанковић
Никола Јанковић

02. 10. 2024. у 11:02

Нова грејна сезона у Ужицу почеће 15. октобра, према речима Бранка Филиповића директора ЈКП “Градска топлана” ово предузеће спремно дочекује зиму. Пробе функционалности система су почеле, а у случају потребе грејна сезона може кренути раније.

ЈОШ МАЛО ПА ГРЕЈАЊЕ: Пробе система пред почетак сезоне

Град Ужице

- Трају функционалне пробе система, тј. котларница, топловода и подстаница, а у случају захлађења и на основу градске одлуке о испоруци топлотне енергије (ако температура у мереном периоду од 9 до 16 часова падне испод 12 степени целзијусових) Градска топлана почеће раније са испоруком топлотне енергије, тако да ће топлотне пробе у том случају прерасти у почетак грејне сезоне - истиче Филиповић.

Он је нагласио да су током лета отклањани сви недостаци који су уочени у систему грејања у претходној сезони. Новац је улаган у набавку опреме за котларнице и подстанице, а као једну од главних инвестиција истиче набавку новог котла са гориоником и са пратећом аутоматиком у котларници Севојно, која ће испунити највише европске норме у погледу продуката сагоревања.

- Обезбеђени су енергенти и потписани су уговори са снебдевачима и по том основу не очекујемо проблеме – додао је Филиповић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ПАРТИЗАН ДОБИЈА ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Полазник Ајаксове школе опција више за Срђана Благојевића!