БЕСЕДА У БИБЛИОТЕЦИ: Краљевчани обележавају Дан свог града – Краљевдан
Бројним пригодним, културним и другим манифестацијама, Краљевчани и ове године обележавају Дан свог града – Краљевдан који се празнује 7. октобра, а традиционална „Краљевданска беседа“ биће организована у понедељак у Народној библиотеци која управо поносно носи име првог српског краља - „Стефан Првовенчани“.

НБ Стефан Првовенчани
Беседу под насловом „Наше лице у прошлости и цивилизацји” казиваће Живојин Ракочевић, књижевник, новинар, публициста и председник Удружења новинара Србије, док ће у уметничком делу програма наступити Црквени хор „Свети Сава”, под диригентском управом Драгане Ђокић.
Овим програмом уједно биће и званично отворена манифестација „Жички сабор библиотекара 2024” која се до 9. октобра одржава у краљевачкој библиотеци.

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)