ПАРАЋИНСКИ ШАХИСТИ ИЗНАД ОЧЕКИВАЊА: Трећи у Лиги централне Србије (ФОТО)
ТАКМИЧАРИ Омладинског шаховског клуба „Параћин“ превазишли су себе на такмичењу у оквиру Прве лиге централне Србије за 2024. годину, које је одиграно у Новом Пазару, освојивши треће место и бронзану медаљу.
Фото: Фејсбук/Саша Јевтић
Параћинци су у последњем колу одиграли нерешено са најјачом екипом Лиге, ШК Радник из Сурдулице, који су сасвим заслужено овојили прво место и златну медаљу са 29 меч бодова, те ће наредне године наступати у првом рангу такмичења.
ОШК Параћин и ШК Раднички-Водовод из Крагујевца имали су исти број бодова, 26, али је Крагујевчанима припало друго место због додатних критеријума, па су Параћинци били трећи.
Фото: Фејсбук/Саша Јевтић
- Да нам је неко пре лиге рекао да ћемо остварити 8 победа, 2 нерешена резултата и само један пораз из 11 кола, не бисмо веровали. Ако се узме у обзир у каквим смо околностима отишли на такмичење и да смо били притиснути озбиљним финансијским проблемима, успех нашег клуба је још и већи – истиче Саша Јевтић из параћинског клуба, захваливши свима који су додатно, поред буџетских средстава, помогли да ОШК Параћин уопште оде на такмичење.
Учествовало је дванест екипа – из Сурдулице, Параћина, Крагујевца, Ивањице, Ниша, Тутина, Пирота, Горњег Милановца, Тополе, Краљева, Аранђеловца и Лучана.
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)
РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.
26. 04. 2026. у 13:30
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)