ЦВЕЋЕ НА СПОМЕН ПЛОЧУ БРИГАДИРА РИСТИЋА: Град Зрењанин обележио Дан примирја

Богољуб Грујић

11. 11. 2024. у 19:59

Полагањем цвећа и венаца на спомен-плочу пуковнику Драгутину Бригадиру Ристићу, у холу Градске куће у Зрењанину, команданту пешадијске бригаде Гвозденог пука “Књаз Михаило”, која је ослободила тадашњи Велики Бечкерек и ослободиоцима града у Првом светском рату, обележен је 11. новембар, Дан примирја у Првом светском рату.

ЦВЕЋЕ НА СПОМЕН ПЛОЧУ БРИГАДИРА РИСТИЋА: Град Зрењанин обележио Дан примирја

grad Zrenjanin

Церемонији су присуствовали представници града Зрењанина, које је предводио заменик градоначелника, Саша Сантовац,  Банатске бригаде Војске Србије,  Команде гарнизона у Зрењанину, као и Средњобанатског управног округа.
Град Зрењанин, у оквиру датума који су претходили завршетку Првог светског рата, обележава три значајна догађаја, 31. октобра, формирање Српског народног одбора, веома важног у припреми града за ослобођење, Дан примирја и Дан ослобођења у Првом светском рату.
- 17. новембра је Дан ослобођења у Првом светском рату и тај датум је уједно и Празник града и осим полагања венаца на спомен-обележја из тог периода наше историје, у вечерњим часовима организујемо и позоришну представу и концерт, примерено том значајном датуму - истакао је Саша Сантовац, заменик градоначелника Зрењанина.
 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

СРПСКА ПОСЛА! Ђорђе Петровић доживео језиве ствари у Албанији - а сад је откривено и како је реаговао! (ВИДЕО)