КРСТИЋЕВ 101 ХАИКУ: У Параћину представљена књига познатог српског хаиђина (ФОТО)

Зорана Рашић
Зорана Рашић

04. 12. 2024. у 14:21

БЉЕСАК у природи ухваћен оком песника и записан у три кратка стиха основа је хаику поезије, а како она звучи када се говори Параћинци који воле ову песничку форму могли су да чују синоћ на промоцији књиге „Хаику 101 тренутак“ аутора из Прокупља Миливоја Крстића.

КРСТИЋЕВ 101 ХАИКУ: У Параћину представљена књига познатог српског хаиђина (ФОТО)

Фото: Фејсбук/КК "Мирко Бањевић"

Догађај је уприличио Књижевни клуб „Мирко Бањевић“ у сарадњи са Културном центром.

 - Параћинска публика имала је прилику да чује посебну врсту песме кратке форме која има своју метрику и бави се природом. Крстићева књига садржи сто хаикуа са по 25 песама за свако годишње доба, плус један новогодишњи – истичу у Клубу, уз напомену да су песме  преведене на руски и немачки језик.

ЕXТРА БЕТ - КВОТА ДО 500 НА ЈЕДНОМ МЕЧУ

Пијанисткиња и песникиња Зорица Џајковски свој таленат је потврдила и читањем песама на немачком језику, аутор Крстић на руском, а Саша Миловановић, који је уједно и водио програм, читао је стихове на српском.

Фото: Фејсбук/КК "Мирко Бањевић"

О стваралаштву песника из Прокупља говорила је Олга Манчић Ружић, а занимљивост је да је представљање никад краћих песама трајало чак – 180 минута.

ЕXТРА БЕТ - КВОТА ДО 500 НА ЈЕДНОМ МЕЧУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЛЕНУМ СА 7 ЉУДИ? НЕМА ГА ВИШЕ! У ЗГРАДИ ЈЕ ХАОС, 4 ДАНА ТРЕБА ДА СЕ ЧИСТИ Деканка Филолошког факултета лично избацује згубидане из зграде

"ПЛЕНУМ СА 7 ЉУДИ? НЕМА ГА ВИШЕ! У ЗГРАДИ ЈЕ ХАОС, 4 ДАНА ТРЕБА ДА СЕ ЧИСТИ" Деканка Филолошког факултета лично избацује згубидане из зграде

НЕКАДА највећа блокадерка, деканка Филолошког факултета, Ива Драшкић Вићановић избацила је блокадере из зграде факултета.

22. 07. 2025. у 14:41 >> 16:30

Коментари (0)

Нећете веровати за шта грађани Србије највише узимају кеш кредите током лета!