СЕДАМ РАЗГОВОРА О СЕДАМ ПЕСАМА: Манифестација „Ноћ библиотека” у НБ „Стефан Првовенчани“

Горан Ћировић

05. 12. 2024. у 11:28

У оквиру манифестације „Ноћ библиотека”, у краљевачкој библиотеци сутра ће, са почетком у 19 сати, бити приређен програм „Седам разговора о седам песама”, конципиран као песничко вече, са седам учесника, махом песника.

СЕДАМ РАЗГОВОРА О СЕДАМ ПЕСАМА: Манифестација „Ноћ библиотека” у НБ „Стефан Првовенчани“

НБ Стефан Првовенчани

Свако од учесника, како је најављено, прочитаће једну песму неког прослављеног песника, по сопственом избору, и објаснити укратко шта ти стихови и тај аутор значе за њега и његов стваралачки развој. Потом ће аутори читати и своје стихове, а осим песника Дејана Алексића, Тонија Пердића, Љубинка Дугалића, Љубише Симовића, Милоја Радовића и Марије Ковачевић, у програму учествује и Марина Панић, гимназијски професор српске књижевности и језика која ће говорити о заступљености поезије у наставном програму и месту песничких дела у образовном процесу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Наследио кућу, испод намештаја нашао СКРИВЕНО БЛАГО које вреди милионе евра

Наследио кућу, испод намештаја нашао СКРИВЕНО БЛАГО које вреди милионе евра

ФРАНЦУЗ који је наследио кућу од преминулих рођака открио је невероватну ризницу златних новчића и полуга вредних неколико милиона евра. Благо је било јако добро сакривено испод намештаја и у купатилу.

31. 08. 2025. у 14:26

Коментари (0)

МИЛИОНИ СТИЖУ НА МАРАКАНУ! Црвена звезда обавила највећи трансфер у својој историји, пао рекорд!