ГРАН ПРИ ЗА ЈОВАНА НИКОЛИЋА: Награђени најбољи сомборски спортисти
Спортски савез града Сомбора традиционално је организовао свечану доделу признања за најуспешније сомборске спортисте, тренере и екипе, а највеће признање – „Grand prix“ за спортисту године припало је Јовану Николићу који је актуелни сениорски првак Европе, репрезентативац Србије у боксу у категорији до 71 килограма.
Фото:Град Сомбор
За најбољу пионирку олимпијског спорта проглашена је Уна Бошњачић из Кајак клуба „Сомбор“, а најбољи пионир је Лука Зелић из Рвачког клуба „Соко“.Међу неолимпијским спортовима најбоља пионирка је Михаела Мариа Хорват из Спортског клуба „Фигура“, а најбољи пионир Стефан Лазић из Карате клуба „Раванград“.
У категорији „Спортска рекреација“ признања су добили Јелена Чортан из АРСУ „Следи ме“, Марина Тепавац Брбаклић из АРК „Сомаратон“ и Валентин Вранић из АРК „Сомаратон“.
Признања су додељена и истакнутим спортистима са инвалидитетом. Награђени су чланови Спортског удружења за инклузивни џудо „SENSEI – IN“ Срђан Вуцеља, Винко Лемић и Вања Ранчић, а специјална признања су додељена Димитрију Савићу, Ђорђу Јовановићу и Стипану Саулићу.
Специјална признања за хуманитарне акције, унапређење и велики допринос и развој спорта у Сомбору добили су: Црвени крст Сомбор, ПУ „Вера Гуцуња“, Дом ученика средњих школа Сомбор, Катарина Крпеж Шлезак, Далибор Чутура, Милош Косановић, Немања Малбашки, Небојша Вуковић и Јован Мастиловић.
Међу кадеткињама у категорији олимпијских спортова најбоља је била Ања Локнар из Кајак клуба „Дунав“, а за најбољег кадета проглашен је Андреј Витковић из Џудо и самбо клуба „Бачка“.У категорији неолимпијских спортова најуспешнија кадеткиња је Лана Кризманић из Карате клуба „Сомборац“, кадет Андреј Витковић из Џудо и самбо клуба „Бачка“, а у категорији екипних спортова најуспешнији кадет је Милан Вујовић из Фудбалског клуба „Раванград 2018“.
Најуспешнија јуниорка у категорији олимпијских спортова је Жофи Хорват из Кајак клуба „Дунав“, а најуспешнији јуниор је Никола Богатиновски из Боксерског клуба „Сомбор“.У категорији неолимпијских спортова најуспешнија јуниорка била је Катарина Блажев из СБК „Спеедер“, јуниор Војин Витковић, Џудо и Самбо клуба „Бачка“, а најуспешнији јуниор у категорији екипних спортова Борис Бодрожић из Кошаркашког клуба „Џокер“.
Најуспешнији тренер у категорији олимпијских спортова у 2024. години био је Стојан Кнежевић, а у категорији неолимпијских спортова Драгана Пезељ из Спортског клуба „Фигура“.
Награде за врхунске спортске резултате ван Сомбора, као и допринос и популаризацију спорта припале су Николи Јокићу кошаркашу „Денвер Нагетса”, као и Филипу Крајиновићу, бившем тениском репрезентативцу Србије и освајачу Дејвис купа.
Најбоља сениорка у категорији олимпијских спортова је Драгана Јовановић из Боксерског клуба „Сомбор“ а сениор са најбољим резултатима у протеклој години је Јован Николић из Боксерског клуба „Сомбор“. У категорији неолимпијских спортова најбоља сениорка је Кристина Косановић из Карате клуба „Сомборац“, најуспешнији сениор Александар Стојшић из Куглашког клуба „Вихор“, а најуспешнија сениорка у категорији екипних спортова је Јелена Кукуљ из Одбојкашког клуба „Волејстарс“.
Најбоља екипа за 2024. годину у категорији олимпијских спортова је Боксерски клуб „Сомбор“, а у категорији неолимпијских спортова Куглашки клуб „Вихор“.
Препоручујемо
ШОК КОД ВРАЊА Сељане призор паралисао од страха: "Био је ту 5 година" (ВИДЕО)
14. 03. 2026. у 21:33
СА КАДЕТИМА У ПЛАНИНЕ: Промоција Војне академије у Вршцу, па успон до Гудуричког врха
13. 03. 2026. у 16:54
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)