ДВА И ПО МЕСЕЦА ЧЕКАЈУ ПРЕВОЗ: Вршчани и даље немају аутобуску везу са Београдом и Новим Садом
ДУЖЕ од два и по месеца - откако је једини аутобуски превозник, СТУП "Вршац" а. д. у блокади - Вршац нема линијски међуградски и међумесни друмски превоз и засад се не назире када би линије ка Београду, Новом Саду и околним селима поново могле да буду успостављене.
Фото: Ј.Ј.Баљак
Грађани су револтирани, нарочито они који живе у местима која се не налазе дуж пруге Вршац - Београд, јер немају алтернативни превоз попут воза, па морају да се самоорганизују како би ишли на посао или код лекара. Једино функционише превоз ђака, за који је локална самоуправа, још 20. јануара, ангажовала превозника из Панчева, који је - како незванично сазнајемо - заинтересован да преузме још неке линије СТУП.
Панчевци
ПРЕВОЗНИК из Панчева, који сада "држи" такозване ђачке линије, био је на корак од куповине СТУП "Вршац". Чак је, од 20. јануара до 2. фебруара, поново био успоставио комплетан међуградски и међумесни саобраћај, али је онда, буквално преко ноћи, одустао од те инвестиције. Разлог је, наводно, то што им Дабић није обезбедио продају 51 одсто акција.
Саговорник који није желео да му се објављује име каже да се овај горући проблем решава у Министарству саобраћаја, које најпре треба СТУП "Вршац" да одузме лиценце за све међуградске линије, јер је евидентно да више не може да их реализује, а затим да их додели другим заинтересованим превозницима. Није познато зашто досад то није завршено...
Истовремено, радници овог вршачког превозника сами покушавају да остваре своја права, јер их је, кажу, председник Одбора директора и власник већинског пакета акција, Желимир Дабић, оставио на цедилу. Привредном суду у Панчеву поднели су захтев за покретање стечаја, а прво рочиште им је са 17. марта одложено на 7. април.
Истрага криминалистичке полиције
СТУП "Вршац" је у блокади од 1. јануара, а укупан дуг фирме износи 89 милиона динара. Радници су - револтирани чињеницом да су 2023. завршили у плусу, а крај 2024. дочекали у дебелом минусу - у јануару званично тражили од Управе криминалистичке полиције да провери како је до тога дошло. Наводно, полиција је већ узела део (не)спорне документације.
- Били смо принуђени на то јер од новембра радимо без плата и осталих доходака, а другог излаза из кризе очигледно нема - каже Сандра Тркуља, председница синдиката радника СТУП "Вршац", уз напомену да је то једини начин да добију материјалну помоћ од НСЗ и да из стечајне масе покушају да намире своја потраживања.
Препоручујемо
РИБЕ САМЕ МАСОВНО ИСКАЧУ ИЗ ДУНАВА: Људи не верују шта се десило код Смедерева (ВИДЕО)
28. 07. 2026. у 19:54 >> 20:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НА ПРАГУ НОВА ОДЛУКА О ПОВЛАЧЕЊУ ПРИЗНАЊА ТЗВ. КОСОВА: "Одлука о признању лажне државе донета је противно вољи већине грађана"
Општински одбор Демократске народне партије у Никшићу најавио да ће упутити званичну иницијативу за доношење декларације о стављању ван снаге одлуке о признању самопроглашене државе Косово.
27. 07. 2026. у 15:35
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
КАМЕРА ОСТАЛА УПАЉЕНА: Побегао од медведа на Тари на дрво, а онда га је угледао одоздо (ВИДЕО)
НА ПЛАНИНИ Тара љубитељи природе су недавно, приликом шетње, срели медведа, објављено је у Фејсбук групи "Љубитељи планине Таре".
26. 07. 2026. у 12:14 >> 13:15
Коментари (1)