ГРАДНУЛИЦА У СРЦУ ГУЛАШ У КОТЛИЋУ: Комшије, пријатељи и љубитељи рукомета, организовали занимљиво и опуштено хуманитарно дружење
Група рукометних ентузијаста, ветерана зрењанинског клуба Граднулица, на спортским теренима истоименог Спортског друштва, успешно је реализовала замисао да кувањем гулаша у котлићу, помогне опстанку и даљем такмичењу, локалног рукометног клуба
фото: Б.Грујић
- Идеја је била да ми то онако фамилијарно, док се деца играју и савладавају спортске полигоне, кувамо и надмећемо се ко ће припремити најбољи гулаш од јунећег меса - каже Золтан Иваница, тренер екипе ОРК Граднулица, уз напомену да су се, када су чули, јавили пријатељи и драги гости из Требња у Словенији и тако је манифестација попримила и интернационални карактер.
Неко је више сати са варјачом бдио изнад котлића, а неки су окретали прасе на ражњу, роштиљ, уз остале слане и слатке посластице, а као гости појавили су се браћа Давидовац, Дејан, српски репрезентативац и кошаркаш Црвене звезде и Бојан, некадашњи кошаркаш и председник КК Пролетер из Зрењанина.
- Прикупљени новац од котизација за учешће, а пријавило се двадесетак и више екипа, уплатили смо на рачун клуба, а ми смо се заиста сјајно забављали и дружили уз укусан гулаш, прате да полижеш - уз осмех, нагласио је Милан Грубанов, некадашњи рукометни интернационалац и првотимац Пролетера и Граднулице.
Препоручујемо
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи
ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.
01. 01. 2026. у 12:31
Коментари (0)