"ХВАЛА ВУЧИЋУ НА ШАНСИ ДА РАДИМО": После посете председника Србије Лесковцу, две медицинске сестре добиле посао

МЕДИЦИНСКЕ сестре Индира Демировић и Марија Ценић, које су се председнику Србије Александру Вучићу, током недавног разговора са грађанима у лесковачком Народном позоришту, пожалиле да не успевају да дођу до сталног радног ангажовања, добиле су посао у овдашњој Општој болници.

ХВАЛА ВУЧИЋУ НА ШАНСИ ДА РАДИМО: После посете председника Србије Лесковцу, две медицинске сестре добиле посао

фото: Град Лесковац

Индира је на стални радни однос чекала 11 година и током пандемије короне била је ангажована посредством јавних радова, а Марија је чак 14 лета безуспешно конкурисала на више места. Обе су, иначе, биле одличне ученице Медицинске школе у Лесковцу и мајке су троје, односно четворо деце.

Индира је почела да ради у хируршкој амбуланти, а Марија на гинеколошко-акушерском одељењу, као бабица...

- Када је председник дошао у Лесковац, одлучила сам да покушам да разговарам са њим и одмах сам видела да је отворен и спреман да саслуша. Надала сам сам се послу и добила га у веома кратком року. Колеге су ме лепо прихватиле и трудићу се да оправдам поверење - каже Индира Демировић.

Овакав епилог много значи и Маријиној шесточланој породици, која је била изненађена брзином позива из Опште болнице...

- Супруг ме је посаветовао да разговарам са председником и нисам се много двоумила, мада многи нису веровали да ћу имати прилику за то. Сада захваљујем и Кабинету Александра Вучића, јер су брзо одговарали, а ја, као мајка четворо малишана и акушерска сестра, набоље знам колико је породиљама важна подршка медицинског особља и колико то искуство може да утиче на одлуку о проширењу породице. Зато бих волела да на одељењу у које су ме примили сваког дана буде све више новорођенчади - закључује Марија, напомињући да ради у већ реновираном крилу лесковачке Опште болнице.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

ЕГИПАТ НАДОМАК НОКАУТ ФАЗЕ: Салах режирао велики преокрет у другом полувремену