ВЕЧЕ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Свилајнчани уживали у концерту београдског октета „Искра“

Зорица Глигоријевић

29. 05. 2025. у 18:03

У оквиру манифестације „Синђелићеви дани“ Свилајнчани су синоћ уживали у врхунској музици једног од најистакнутијих домаћих камерних састава - београдског октета „Искра“.

ВЕЧЕ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Свилајнчани уживали у концерту београдског октета „Искра“

Фото:Центар за културу Свилајнац

Октет „Искра“ приредио је публици вече за памћење, изводећи обраде традиционалне музике у новим и оригиналним инструменталним аранжманима. “Звучна лепеза, коју су чинили богати тонови гудачких и дувачких инструмената, представила је традицију у савременом светлу, на начин који је задржао аутентичност, али и осветлио нове уметничке димензије”, наводе у Центру за културу у Свилајнцу.

Манифестација „Синђелићеви дани“ наставља се вечерас, 29. маја, у 20 часова, дуодрамом „Човјек висине“, у којој играју Небојша Миловановић и Бојан Жировић.

РЕГИСТРУЈ СЕ И ЧЕКА ТЕ 5 ДАНА БОНУСА - БЕЗ РИЗИКА!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

КАД СЕ ПЛОВИ СРЦЕМ, ДРИНА ОСТАЈЕ ЧИСТА: Фондација Mozzart у великој еко-акцији на Дринској регати