ПРВИ УПИСНИ КРУГ: Нема више места за медицинаре
У првом уписном кругу попуњена су сва места у Медицинској школи, IT одељењу у Гимназији и на саобраћајним смеровима Техничке школе.
Фото:З.Глигоријевић
Поред Медицинске школе, у којој су попуњена места на сва три смера, будућим средњошколцима били су атрактивни образовни профили из области саобраћаја у Техничкој школи, те су сва места попуњена. На смеру медицинска сестра - техничар уписано је 56 ученика, а по 28 на смеровима физиотерапеутски техничар и лабораторијски техничар. Попуњени су четворогодишњи смерови техничар друмског саобраћаја, возач моторних возила, као и нови смер – техничар за логистику и шпедицију.
Што се тиче ћупријске Гимназије, у ИТ одељењу више нема места, док слободних места има на општем и на друштвено-језичком смеру. Кад је реч о Техничкој школи, слободних места има на трогодишњим смеровима у дрвно-прерађивачком и металском сектору, на смеру бравар-заваривач и индустријски механичар.
Препоручујемо
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)