ПОЖАРИ НА ОТВОРЕНОМ КОД ПАРАЋИНА: Интервенисало и Добровољно ватрогасно друштво (ФОТО)

Зорана Рашић
Зорана Рашић

03. 08. 2025. у 11:35

У АТАРУ неколико параћинских села синоћ је евидентирано и савладано неколико пожара на отвореном, а у гашењу је активно учествовало Добровољно ватрогасно друштво (ДВД) Параћин, које овог лета заиста има много посла.

ПОЖАРИ НА ОТВОРЕНОМ КОД ПАРАЋИНА: Интервенисало и Добровољно ватрогасно друштво (ФОТО)

Фото: Фејсбук/Добровољно ватрогасно друштво "Параћин"

У атарима Мириловца, Лебине и Бусиловца горели су ниско растиње, кукуруз и стрњика, а захваћени су били и ободи шума, па је ово била једна од тежих акција – истичу у ДВД.

У гашењу је четворочлана екипа добровољаца користила свој камион ТАМ, уз утрошак шест тона воде навални цревом – објавило је параћинско Добровољно ватрогасно друштво.

Фото: Фејсбук/Добровољно ватрогасно друштво "Параћин"

Нажалост, грађани углавном не поштују упозорења да на њивама не пале стрњишта и биљне остатке, што је и законом забрањено, па је у целом Поморавском округу у овом периоду евидентиран повећан број пожара и интервенција ватрогасаца.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ФАЛИЛО МИ ЈЕ ПАЖЊЕ Снежану преварио муж, она га оставила у најтежем тренутку: Тад сам била најслабија у животу