СТИЖУ СРЕДСТВА ИЗ БУЏЕТА: Лесковац подржава ученике основних школа

Игор Митић
Игор Митић

19. 11. 2025. у 13:59

Сви родитељи и старатељи ученика основних школа у Лесковцу добиће средства из градског буџета као подршку за набавку уџбеника.

СТИЖУ СРЕДСТВА ИЗ БУЏЕТА: Лесковац подржава ученике основних школа

фото: И.Митић

Првацима се исплаћује износ од 7.000 динара и он ће за сваки следећи разред бити већи 1.000 динара, тако да ће ученици осмог разреда добити по 14.000 динара.

Исплате се врше сукцесивно и то на основу појединачних решења која се доносе након обраде података након што су их надлежнима доставиле школе. Одељење за финансије тек тада може да изврши уплату предвиђеног износа на рачуне родитеља или старатеља.

Градска управа наставља са континуираном обрадом података и исплатама, по редоследу пријема података од стране школа, све док ову помоћ не буде добио и последњи ученик који има право на овај вид подршке локалне самоуправе. За те намене је у овогодишњем буџету планирано 85 милиона динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Никола Јокић остао у конкуренцији за МВП награду, Денвер добио тешког ривала у првој рунди плеј-офа