ЈАДРАНСКА ЛЕШНИЦА, ПОДНО ЦЕРА: Славе дело Сергеја Јесењина

Владимир Митрић
Владимир Митрић

28. 11. 2025. у 07:43

ДРУШТВО српско-руског пријатељства „Јован Цвијић“, у сарадњи са Основном школом „Краљ Александар Први Карађорђевић“ из Јадранске Лешнице и Културно -уметничким друштвом „Јадранче“ приредило је програм под именом „Пријатељство два словенска народа“.

ЈАДРАНСКА ЛЕШНИЦА, ПОДНО ЦЕРА: Славе дело Сергеја Јесењина

Фото:В.Митрић

Наступи младих ансамбала, који су се смењивали, разгалили су душу публике у том лепом селу подно Цера, где многи људи „љубе“ блиске везе нашег народа са словенским народом, пре свега са Русима.Живота Исаковић из тог друштва каже да је „култура била и остала најбољи мост међу људима и народима, а посебно када је шире младих попут ових у Јадранској Лешници.

- Сви овогодишњи програми које је друштво организовало посвећени су сећању и обележавању 130 годишњице рођења великог руског песника Сергеја Јесењина и стогодишњице његове смрти - каже Исаковић.

Учеснике програма и ученике и родитеље поздравио је, у своје и име градске власти, помоћник градоначелника, професор Милан Југовић. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ХАОС! Партизан се сели, разлог је - Динамо Загреб!