“СОНЕТ, ДАНАС“: Поетско вече у краљевачкој библиотеци
Поводом Међународног дана поезије, у понедељак, 23. марта, са почетком у 19 сати, у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани” у Краљеву биће приређено поетско вече под називом „Сонет, данас“ у оквиру које ће бити представљена и књига сонета Мирослава Максимовића, објављене прошле године.
НБ Стефан Првовенчани
У разговору о књизи, као и о сонету као једној од најзахтевнијих форми песничког израза говориће Мирослав Максимовић, др Драган Хамовић и Дејан Алексић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)