ЗДРАВКО ЉИЉАК РАМЕ УЗ РАМЕ ПУТИНУ: Кикинда добила и четвртог почасног грађанина

Р. ШЕГРТ

06. 10. 2020. у 18:33

ПАРТИЗАН из Другог светског рата, борац Шесте личке дивизије, 93-годишњи Здравко Љиљак од данас је почасни грађанин Кикинде.

ЗДРАВКО ЉИЉАК РАМЕ УЗ РАМЕ ПУТИНУ: Кикинда добила и четвртог почасног грађанина

Фото: Р. Шегрт

Повеља му је додељена на дан када је Кикинда обележила 75. годишњицу ослобођења у Другом светском рату. Одлуку о томе донели су одборници на четвртој седници Скупштине града.

Како је образложено, Здравко Љиљак проглашен је почасним грађанином због исказане храбрости и личног доприноса током борбе за ослобођење у Другом светском рату.

Предлог је потекао од градског СУБНОР-а, а прихватили су га Градско веће и Скупштина града, уз претходну сагласност Министарства државне управе и локалне самоуправе.

Здравко Љиљак је четврти почасни грађанин Кикинде. Ту почаст најпре је, 2008. године, добио Владимир Путин „за све што чини за мир и толеранцију у свету и залагање да Космет остане у саставу Србије и што је, захваљујући њему, Русија постала најотворенија земља за српске грађане и њихове инвестиције“.

Валтер за инвестиције у развој града и исказану хуманост, а Жеравица јер је завршио кикиндску гимназију и ту почео да игра кошарку.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

БРАВО, БОСНО! Новак Ђоковић пресрећан