ОД БРЕНЕ ДО БОРЕ СТАНКОВИЋА: Вечерас почиње пето „Позоришно пролеће“ у Шапцу
ПРЕДСТАВОМ „Лепа Брена проџект“ Битеф театра (у копродукцији Флајинг Џинџер и Шлахтхаус театра Берн) вечерас (7.октобар) под слоганом “Време, отисак, сећање” почиње шабачки фестивал “Позоришно пролеће”

Фото А. Д.
Основан на инцијативу писца, академика и рођеног Шапчанина, Душана Ковачевића, фестивал већ пет година окупља најбоља позоришна остварења, по избору селектора (глумца и дугогодишњег уравника Шабачког позоришта ) Зорана Карајића. У складу са здравственим препорукама, ове године позоришну фешту моћи ће да прати само 300 гледалаца.
Фестивал отвара Милош Латиновић, директор Битеф театра, чија представа “подиже завесу”,а наредних вечери на програм су „Травничка хроника“ (у режији Никите Миливојевића и продукцији Српског народног позоришта и Народног позоришта Сомбор), потом „Употреба човека“ Александра Тишме,(у режији Бориса Лијешевића, и продукцији Новог тврђава театра, Града театра Будва, Еаст Wест Центар Сарајево и Новосадско позоришта), а последња на програму је представа врањског позоришта „Бора Станковић“ : „Нечиста крв“, у режији Југа Радивојевића.
У част награђених, Шабачко позориште одиграће „Два витеза из Вероне“ у режији Мие Кнежевић.

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (0)