ПОВРЕЂЕНИ ОРАО МИШАР ОПОРАВЉА СЕ НА ПАЛИЋУ: Претпоставља се да је сломио крило у судару са моторним возилом
ПОВРЕЂЕНИ орао мишар, који је са рањеним крилом пронађен пре недељу дана у околини Вршца, опоравља се у прихватилишту за дивље животиње ЗОО врта на Палићу.
Фото: Удружење Лесовик
Њега је поред пута на улазу у село Добрица пронашао један Вршчанин, који је о томе одмах обавестио локално Удружење чувара природног и културног наслеђа „Лесовик“. У њиховом прихватилишту је констатовано да птица има ране на десној страни тела и да јој је сломљено крило.
Рањеног мишара су потом преузели представници Покрајинске инспекције за заштиту животне средине и Покрајинског завода за заштиту природе.
-Након обављеног рендгенског снимка, установљено је да птица има на десном крилу прелом костију на три места, као и ишчашење зглоба – кажу у покрајинском заводу.
Иако се испрва сумњало да је овај орао упуцан сачмом, палићки ветеринари за дивље животиње сматрају да је до повреда дошло услед судара са моторним возилом, с обзиром на то да у његовом телу нису пронађени трагови сачме.
Препоручујемо
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
"ПУТИНЕ, ИЗАЂИ!" Позвао руског председника на двобој - бизаран видео кружи интернетом
НЕОБИЧАН снимак кружи мрежама, а на њему се види младић који стоји на Црвеном тргу и изазива председника Русије Владимира Путина на двобој. Међутим, снимак није стваран, већ је направљен уз помоћ вештачке интелигенције, али са јасним циљем.
18. 03. 2026. у 18:34
Коментари (0)