ОДРЖАН ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС: Сећање на невине жртве нациста, због пандемије без масовног присуства грађана

М. Л.

21. 10. 2020. у 13:44

КРАЈ Споменика стрељаним ђацима и професорима у крагујевачким Шумарицама одржан је Велики школски час.

ОДРЖАН ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС: Сећање на невине жртве нациста, због пандемије без масовног присуства грађана

Фото: М. Л.

Ова јединствена антиратна манифестација сваке године подсећа на невино страдале у крвавом злочину који су 21. октобра 1941. године починили немачки фашисти.

На овогодишњем Великом школском часу изведена је драма „Изрешетане душе“, македонског писца Венка Андоновског, чији је деда по мајци, Бранко Поповић, стрељан у Шумарицама. Његова мајка Верица (Поповић) Андоновски радила је у просвети и ђаке доводила на екскурзију у Шумарице. Представа је и почела са глумицом која игра Верицу и која ђацима прича о том страшном догађају из детињства.

Фото: М. Л.

Молебан крагујевачким новомученицима служио је владика шумадијски Јован уз саслужење свештенства Епарије шумадијске. Венце крај споменика стрељаним ђацима и професорима положили су ученици Прве крагујевачке гимназије, представници државних институција,челници града Крагујевца, делегације бројних страних амбасада.

Сећање на дан када је стрељано 2.796 Крагујевчана, међу њима и ђаци и њихови професори, ове године обележено је без масовнијег присуства грађана,због пандемиије коронавируса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ИЗДАО АЛАРМАНТНО УПОЗОРЕЊЕ: У току покушај да се овлада државом!