У ЧАСТ СЛАВНОГ МЕШТАНИНА: У селу Иланџа обележен „Дан Милоша Црњанског“
СВЕТКОВИНА „Дани Милоша Црњанског“, која се годинама одржава у Иланџи, селу у ком је славни писац провео детињство и младост, ове године је обележена скромно, због епидемиолошке ситуације.

Фото: Општина Алибунар
На дан рођења Црњанског, предстедница општине Алибунар Зорана Братић и председник МЗ Иланџа Дарко Николић положили су венце на кућу у којој је живео, док је локални Центар за културу испред куће организовао пригодан програм и омаж свом славном мештанину.
Венац је, после одржаног парастоса, положен и у капели Црњанског на иланџанском гробљу.
Препоручујемо

НАЈНОВИЈИ ПРЕСЕК КОРОНЕ У ПИРОТСКОМ ОКРУГУ: Данас сви налази негативни
27. 10. 2020. у 18:34

ПОЖАР У ЦРКВИ НА СВЕТУ ПЕТКУ: Букнула ватра у смедеревској светињи (ФОТО)
27. 10. 2020. у 18:12

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)