У ИЗОЛАЦИЈИ ЧАК 266 ОСОБА: Данас највише позитивних у Пиротском округу

ОД 57 узуорака, који су јуче послати у лабораторију нишког ИЗЈЗ, чак 36 је позитивно. Данас је истој лабораторији послато 36 узорака - кажу у Цнетру за контролу и превенцију болести пиротског ЗЗЈЗ.

У ИЗОЛАЦИЈИ ЧАК 266 ОСОБА: Данас највише позитивних у Пиротском округу

Фото: В.Ћ.

Највише позитивних је из Пирота, затим из Димтровграда, и Беле Паланке, док их из Бабушнице није било. Од 2. до 9. новембра, узорковано је у округу 296 брисева, од којих је 85 позитивно.

Током целог окробра било је 22 лабораторијски потврђених случајева, а само у првој декади новембра их је 85. Све особе код којих је ковид потврђен су у зависности од клиничке слике у болничкој или кућној изолацији, а таквих је тренутно 266.

Током целе епидемије у округу је потврђено 487 особа, а 29 је преминуло. На грудном одељењу пиротске Опште болнице тренутно се лечи 8 особа са пнеумонијама, а једна је пуштена на кућно лечење.

Епидемиолошка ситуација у Пироту и Димитровграду где је проглашена ванредна ситуација је неповољна, док је у Белој Паланци и Бабушници несигурна са тенденцијом да пређе у неповољну.

Због тога је, поручују из пиротског ЗЗЈЗ, потребно и даље доследно и одговорно поштовати све мере превенције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

КРАЈ СВИХ МИСТЕРИЈА - САД ЗНАМО КО ВОДИ РАТ ПРОТИВ СРБИЈЕ: Шешељ се ванредно укључио у програм и разобличио ко стоји иза мрачних акција